Daha hızlı muayene olmak için www.mhrs.gov.tr adresinden ya da 182 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.  Hastanemizde Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı olarak Uzm.Dr.A.Ceren KILCI hizmet vermektedir.

Diğer İşlemler

Anket

Hastanemizin hizmetlerinden memnun musunuz ?


Evet Memnunum

Hayır Memnun DeğilimHizmetlerimiz

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Çankırı Çerkeş Devlet Hastanesi Baştabipliği

 

Hastanemiz hasta ve yaralıların,hastalıktan şüphe edenlerin sağlık durumlarını kontrol ettirmek isteyenlerin ayaktan veya yatarak müşahede, muayene, teşhis ve tedavilerinin bir arada yürütüldüğü 30 yatak kapasiteli yataklı tedavi kurumudur.

 

ACİL HİZMETLERİ

2011 Sağlık Uygulama Tebliğinde Acil hal; Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın ve/veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır. Bu nedenle sağlanan sağlık hizmetleri acil sağlık hizmeti olarak kabul edilir.

Hastanemizde Acil hizmetleri 24 saat kesintisiz olarak verilmektedir. Bu hizmetlerimize paralel olarak 112 acil sağlık hizmetleri, labaratuar ve görüntüleme hizmetlerimizde kesintisiz olarak devam etmektedir. Aynı zamanda hastanemiz bünyesinde B tipi 112 istasyonu bulunmaktadır.

 

POLİKLİNİK HİZMETLERİ

Poliklinikler ayaktan muayene, tetkik, teşhis ve tedavi işlemlerinin yapıldığı ilk müracaat birimidir. Hastanemizde 1 Aile Hekimliği Uzman Polikliniği, 1 Dahiliye Uzman Polikliniği, 1 Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Polikliniği ve  Diş Tedavi ve Protez Polikliniği olmak üzere toplam 4 Poliklinik ile Poliklinik hizmetleri yürütülmektedir.

 

DİŞ TEDAVİ VE PROTEZ POLİKLİNİĞİ

2009 yılında protez hizmeti de vermeye başlayan polikliniğimiz halen 3 Diş Hekimi ve 3 ünit ile Diş Tedavi ve Protez hizmet vermeye devam etmektedir. 

 

DİYALİZ HİZMETLERİ

Hastanemizde 5 adet diyaliz cihazı bulunmaktadır. Şu anda günde 2 diyaliz seansı ile 10 hastaya diyaliz hizmeti verilmektedir. Diyaliz işlemi süresince hastalarımızın her türlü ihtiyacı diyaliz birimimiz tarafından karşılanmaktadır. Diyaliz süresince hastalarımızın vakit geçirmeleri amacı ile her diyaliz ünitesinde TV ünitesi ve ses sistemi bağlıdır. Halen iki diyaliz teknikerimiz ile diyaliz hizmetlerimiz devam etmektedir.

 

SERVİS HİZMETLERİ

Hastanemizde servisler Genel Cerrahi servisi, dahiliye servisi olarak hizmet vermektedir.

 

EVDE SAĞLIK BİRİMİ

2010 YILINDA Hastanemiz bünyesinde kurulan Evde Sağlık Birimi başta ilçemiz olmak üzere Atkaracalar, Kurşunlu, Ilgaz ve Bayramören ilçelerine evde sağlık hizmeti vermektedir.

 

LABORATUAR HİZMETLERİ

Laboratuarımız Poliklinik, Acil ve Yatan hastalara 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.Laboratuarımızda hormon testleri, hemogram, biyokimya, tam idrar tetkiki, koagülasyon testleri, kardiyak testleri, sedim, OGTT, periferik yayma, plano testi, GPY, gaitada gizli kan, brucella aglünitasyon ve brucella tüp aglünitasyon testi, neonatal bilirubin, kan grubu,  ölçümleri yapılmaktadır. Sonuçlar HBYS üzerinden ilgili polikliniklere gönderilmektedir.

 

GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ

Hastanemizde bir adet röntgen cihazı bir adet panaromik diş röntgen ve bir adet USG cihazı ile görüntüleme hizmetleri verilmektedir. Sonuçlar elektronik ortamda ilgili polikliniklere gönderilebilmektedir.

YAPIM AŞAMASINDA OLAN BİRİMLERİMİZ,

Ameliyathanemiz ve Merkezi Sterilizasyon Ünitemiz  yakında siz değerli halkımızın hizmetine girecektir.

                                                                                                                                                   Sağlıcakla Kalın...