Daha hızlı muayene olmak için www.mhrs.gov.tr adresinden ya da 182 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.  Hastanemizde Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı olarak Uzm.Dr.A.Ceren KILCI hizmet vermektedir.

Diğer İşlemler

Anket

Hastanemizin hizmetlerinden memnun musunuz ?


Evet Memnunum

Hayır Memnun DeğilimNasıl Muayene Olurum

 

Kayıt görevlilerinin sorduğu T.C Kimlik Numarasını, adres ve telefon bilgilerini tam ve doğru olarak vermeniz size daha kaliteli hizmet vermemiz ve geri bildirimde bulunabilmemiz için önemlidir.

 

Müracaat aşamasında (acil hallerde ise acil halin sona ermesinden sonra) kimlik tespiti yapılacağından yanınızda nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı veya pasaport gibi bir kimlik belgesi bulunması gerekmektedir.

 

Kayıt işlemleri T.C. Kimlik numarası girilmeden yapılamayacağından T.C. numaranızın bulunduğu kimlik belgenizi kayıt görevlisi tarafından talep edilecektir.

 

MÜRACAAT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU KAPSAMINDAKİLER


Müracaat eden kişinin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için, SGK bilgi işlem sistemi (MEDULA sistemi) üzerinden T.C. kimlik numarası ile hasta takip numarası/ provizyon alınması gerektiğinden SGK birimlerinden aktivasyon kaydınızın yapıldığından emin olmanız gerekmektedir.

 

Devredilen Emekli Sandığı,Bağ-Kur, SSK kapsamındakiler,
Kamu Personeli, (SUT hükmüne göre 211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanununa tabi olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan askeri ve sivil personelin kendilerinin, mesai saatleri içerisindeki müracaatlarının var ise öncelikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin birinci basamak sağlık ünitelerine yapılması gerekmektedir.)

Üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazılı olan Kimlik belgesi ya da yerine geçebilecek bir belge ile kayıt işlemi yapılacaktır.

 

Yurtdışı sigortalılar
Yabancı ülkelerle yapılan sosyal güvenlik sözleşmeleri kapsamında Kurum sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin sağlık hizmetleri, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince düzenlenmiş ve onaylanmış "Sosyal Güvenlik Sözleşmesine Göre Sağlık Yardım Belgesi" fotokobisi ile geçerlilik süresi içerisinde verilecektir.

 

İş kazası geçiren sigortalıların (SSK) müracaatları
İş kazası bölümü eksiksiz olarak doldurulmuş vizite kağıdı ve kazanın oluş şekli, yeri, tarihi, görgü tanıklarının yer aldığı tutanak ile kayıt işlemi yapılacaktır.

 

YEŞİL KART KAPSAMINDAKİLER:
T.C no ve Kimlik belgesi ile birlikte kendi adlarına düzenlenmiş vize tarihleri geçerli olan sağlık karnelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
Er ve erbaşlar, askeri okul öğrencileri,
Sağlık karnesi fotokobisi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin birinci basamak sağlık ünitelerinden gönderme evrakları ile kayıt işlemleri yapılacaktır.

 

MUHTAÇ ERBAŞ ve ER AİLELERİ:
Milli Savunma Bakanlığı tarafından adına düzenlenmiş 'Muhtaç Erbaş ve Er Ailesi Sağlık Cüzdanı' ön yüz ve kimlik belgesinin fotokopileri ile karne geçerlilik süresi içinde muayene ve tedavileri hastanemizde yapılacaktır.

 

ÖĞRENCİLER:
Sosyal Güvencesi Olan Öğrenciler: Anne/babasının sosyal güvencesine göre kayıt işlemleri yapılır.
Sosyal Güvencesi Olmayan Öğrenciler: 2684 sayılı İlköğretim ve Ortaöğretimde Parasız Yatılı veya Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal Yardıma İlişkin Kanun hükmü kapsamında eğitim ve öğrenim gören ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin okuldan alacakları resmi sevk evrakı ile;


Yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan öğrenciler, sağlık karnesinin ilk sayfası ile içinde bulunulan eğitim öğretim yılına ait vize durumunu gösteren sayfanın fotokobisi ve üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca düzenlenecek sevk evrakı ile kayıt işlemi yapılacaktır.

 

SOSYAL GÜVENCE KAPSAMINDA OLMAYAN ÜCRETLİ HASTALAR


T.C no ve Kimlik belgesi ile Sağlık hizmet tutarlarını "Vezne Alındısı" karşılığı peşin ödemek suretiyle kayıt işlemi yapılacaktır. (İşlemleriniz tamamlanıncaya kadar bu makbuzları saklamalısınız.)

Başvurusunu yapıp poliklinik barkodu alan hastalar barkod aldıkları polikliniğin takip ekranında sıralarını takip edip, sıraları gelince muayene olabilirler.

 

Eylül 2006 tarihi itibariyle her klinisyen hekim için bir poliklinik açılarak hastanemizde hekim seçme uygulaması başlatılmıştır. Hasta kayıt biriminde seçeceğiniz hekim için aldığınız sıra numarası ile poliklinik işlemleriniz yapılacaktır. Poliklinik sağlık hizmeti almak için hastanemize başvurduğunuzda bekleme süresi, muayene olduğunuz poliklinikteki hasta yoğunluğuna ve sağlık probleminin teşhisi için gerekli süreye göre değişebilir.